Мета: Допомогти учням засвоїти
поняття «загрози електронному документообігу», «комплекс заходів щодо безпеки
електронних документів», «електронний офіс». Ознайомити з поняттям електронний
офіс, його основними компонентами та функціями. Забезпечити якість вивчення
нового матеріалу. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати,
конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід.
Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи
компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну,
соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип
уроку: засвоєння нових знань;
Обладнання:
дошка, комп’ютери з підключенням до мережі
Інтернет, підручник, навчальна презентація, браузер.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка відсутніх.
Хвилина
Патріотичного виховання.
2. Актуалізація опорних знань.
(Перевірка Д.З.)
Завантажити один із запропонованих додатків для розпізнавання тексту.· Розпізнати текст будь-якого підручника (1 сторінка).
· Результат розпізнавання оцінити на наявність посилань.
· Зробити скріншоти етапів розпізнавання.
· Визначити переваги та недоліки.
· Результат оформити в колективну презентацію Google.
· (на слайді повинна бути назва додатку, скріншоти етапів розпізнавання, переваги та недоліки додатку.
3. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані «Забезпечення конфіденційності електронних
документів. Електронний офіс.»)
-
Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося із засобами
забезпечення конфіденційності електронних документів. Розглянемо складові та
функції електронного офісу. Визначимо переваги використання електронного офісу.
4. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок.
Завдання 1
1. Відкрити текстовий редактор Microsoft Word.
2. Створити новий текстовий документ.
3. Використовуючи Інтернет, додати вірш Лесі Українки «Хотіла б я піснею стати».
4. Редагувати та форматувати текст.
5. Зберегти текстовий документ на Робочому столі.
6. Вибрати пункт меню Файл / Відомості / Захист документів.
7. В меню вибрати Зашифрувати з допомогою пароля.
8. Придумати надійний пароль.
9. Надіслати текстовий документ на електронну адресу вчителеві.
2. Створити новий текстовий документ.
3. Використовуючи Інтернет, додати вірш Лесі Українки «Хотіла б я піснею стати».
4. Редагувати та форматувати текст.
5. Зберегти текстовий документ на Робочому столі.
6. Вибрати пункт меню Файл / Відомості / Захист документів.
7. В меню вибрати Зашифрувати з допомогою пароля.
8. Придумати надійний пароль.
9. Надіслати текстовий документ на електронну адресу вчителеві.
Завдання 2
1. Створити Google-документ і назвати «Мені однаково, чи буду».2. Використовуючи Інтернет, додати в текстовий документ вірш Тараса Шевченка «Мені однаково, чи буду».
3. Редагувати та форматувати текст.
4. Надати доступ вчителеві з рівнем доступності Читач.
5. В коментарі вказати від кого і який рівень доступності
5. Фізхвилинка.
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.
6. Підбиття підсумків уроку.
1. Назвіть основні загрози для
систем електронного документообігу.
2. Комплекс заходів щодо
захисту електронної документації складається з .
3. Назвіть методи, що
забезпечують санкціонованим особам доступ до об'єктів.
4. Ідентифікація - це…
5. Авторизація - це…
6. Електронний офіс - це…
7. Домашнє завдання.
Організувати пошукову роботу на тему: «Біометричні методи автентифікації користувачів»· Результат оформити у Google-документах.
· Надати рівень доступу «Читач».
· Надати доступність «Усім, хто має посилання».
Надати доступ вчителеві і додати коментар «Практична робота до уроку №15 від прізвище та ім’я».
Немає коментарів:
Дописати коментар