Мета:
· навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити використовувати за потреби в програмах цикли з лічильником;
· розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
· виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
· навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити використовувати за потреби в програмах цикли з лічильником;
· розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
· виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань,
формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери,
підручники, презентація, проектор.
Програмне
забезпечення: Lazarus
Хід
уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Відмічання відсутніх.
Хвилина Патріотичного Виховання.
2. Актуалізація опорних знань.
1. Які процеси називають
циклічними? Наведіть приклади.
2. Що таке цикл в алгоритмі? Що
таке тіло циклу?
3. Який вигляд має команда циклу
Повторити N разів? Як вона виконується?
3.
Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя (з
демонструванням презентації на екрані). Презентація: «Алгоритми з повтореннями для опрацювання величин. Цикл з лічильником.».
Сьогодні ми будемо вчитись економити час при
програмуванні за допомогою спеціальних програмних кодів.
4. Засвоєння нових знань.
Створити програму піднесення числа до степеня за
допомогою циклу з лічильником.
5. Фізкультхвилинка.
6. Підбиття підсумків.
1. Що таке цикл в алгоритмі?
2. Який вигляд має команда циклу з лічильником?
3. Як виконується команда циклу з лічильником?
4. Який вигляд має блок-схема циклу з лічильником? Поясніть виконання
фрагмента алгоритму.
7.Домашнє
завдання.
Опрацювати параграф 6.6
Немає коментарів:
Дописати коментар