Цілі:
üнавчальна:
удосконалити практичні навички користування освітніми інформаційними ресурсами;
üрозвивальна: розвивати
світоглядні уявлення про роль інформаційних технологій у сучасному світі,
логічне мислення, дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів;
üвиховна: виховувати
уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Тип
уроку: застосування знань, умінь
та навичок.
Обладнання: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет,
підручник, навчальна презентація, браузер, пакет офісних
програм.
Хід
уроку:
1.
Організаційний момент.
Привітання. Перевірка відсутніх.
Хвилина
Патріотичного виховання.
2.
Актуалізація опорних знань.
Повторення раніше вивченого матеріалу.
1. Як здійснювати пошук в інтернеті?
2. Як працювати з електронною поштою?
3. Як створювати документи та презентації?
• у мене виникли такі питання ...;
• я не впорався з таким завданням ...;
• мені сподобалося і я буду використовувати ...
2. Як працювати з електронною поштою?
3. Як створювати документи та презентації?
3. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь
учителя (з
демонструванням презентації на екрані «Практична робота 1.
Освітні інформаційні ресурси і системи.»)
— Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті
знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.
4. Усвідомлення
набутих знань й формування вмінь та навичок.
1. Знаходження текстових освітніх ресурсів в Інтернеті - Знайдіть в Інтернеті повний текст КОБЗАРЯ Тараса Г.Ш.
- Збережіть знайдений текст в папці: На робочому столі в папці «Завдання 1», текстовий документ: «КОБЗАР».
- Відкрийте файл КОБЗАР в текстовому процесорі і знайдіть вірш СОН
- Скопіюйте текст вірша в новий текстовий файлу. Здійснюйте форматування тексту, щоб він був читаємо і збережіть файл у папці: На робочому столі в папці «Завдання 1», текстовий документ: «Вірш СОН.»
2.
Знаходження графічних освітніх ресурсів в Інтернеті
- Знайдіть в Інтернеті репродукцію до Притчі про блудного сина нідерландського художника Рембрандта.
- Збережіть знайдений графічний файл у папці: На Робочому столі в папці: «Завдання 2».
3.
Знаходження мультимедійних освітніх ресурсів в Інтернеті
- Знайдіть в Інтернеті навчальні відеозаписи до теми Магнітні явища. Наприклад, на сайті YouTube.
- Складіть у текстовому редакторі каталог з 5-6 відеозаписів із цієї теми. Збережіть у папці:
- На Робочому столі в папці: «Завдання 3», текстовий документ: «Каталог.»
- Скачайте один з відеофрагментів до папки: На Робочому столі в папку: «Завдання 3»
- Перегляньте збережений файл.
- Закрийте всі відкриті вікна.
- Повідомте вчителя про завершення роботи.
5.
Фізхвилинка.
Вправа
для профілактики короткозорості та порушення зору.
6. Підбиття
підсумків уроку.
• мені було незрозуміло ...; • у мене виникли такі питання ...;
• я не впорався з таким завданням ...;
• мені сподобалося і я буду використовувати ...
7. Домашнє
завдання.
Пов. п. 1.2. підготуватися до тестів.
Немає коментарів:
Дописати коментар